دسته‌ها
کامپیوتر

کشف یک نقص امنیتی دیگر در پردازنده‌های اینتل

اینتل برای سومین بار در کمتر از یک سال سری جدید از ایرادات موجود در پردازشگرهای خود را اعلام کرد. مشکل امنیتی جدیدی که اینتل آن را اعلام کرده Zombieload نام دارد که به تراشه موجود در پردازشگر مربوط می‌شود و باعث می‌شود هکرها بتوانند از طریق تراشه موجود در پردازشگر به سیستم کاربر نفوذ پیدا کند. اینتل پس از اعلام خبر وجود داشتن مشکل امنیتی در پرداشگرهای خود اعلام کرد قصد دارد در هفته آینده بروزرسانی نرم افزار جدیدی را برای پردازشگرهای خود منتشر کند که مشکل امنیتی Zombieload را از پردازشگرهای این شرکت حذف خواهد کرد.

این در حالی است که در سال گذشته دو بروزرسانی دیگر نیز برای بخش امنیتی پردازشگرهای اینتل منتشر شده بود و این بروزرسانی سومین بسته امنیتی پردازشگرهای اینتل خواهد بود. نقش امنیتی فعلی پردازشگرهای اینتل تفاوت‌ نسبتا زیادی با نقشص امنیتی گذشته پردازشگر اینتل یعنی MDS دارد.

کشف نقص امنیتی دیگری در پردازشگرهای اینتل

ظاهرا این مشکل امنیتی روی پردازشگرهای جدید شرکت اینتل کار نمی‌تواند تاثیری بگذارد، علاوه بر این هکرها نمی‌توانند برای استفاده از این ایراد امنیتی از مرورگرهای وب استفاده کنند. با این حال زمانی که اینتل دومین پچ امنیتی خود را در ماه نوامبر سال گذشته منتشر کرد، بسیاری از کارشناسان اعلام کردند که ما در گذشته به اینتل اعلام کرده بودیم که نقص امنیتی موجود در پردازشگرهای این شرکت یکی از خطرناک‌ترین موارد در کامپیوترهای کاربران خواهد بود اما اینتل بدون هیچ توجهی و با وجود همان نقص‌های امنیتی به کار خود ادامه داد.


با این حال باید منتظر بود و دید که آیا اینتل برای رفع کامل نقص‌های امنیتی موجود در درایورهای پردازشگرهای خود فکری اساسی خواهد کر یا قرار است بدون توجه به امنیت کاربران خود همچنان قطعاتی با نواقص امنیتی بالا وارد بازار کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *